יישום מערכת Scheduler במפעל מזון


במאמרים הקודמים הצגתי את הכלים לתכנון הייצור הקיימים כיום ואת היתרונות כל כלי.

בשנים האחרונות חלו התפתחויות טכנולוגיות רבות בעולם מערכות המידע לניהול הייצור בקיבולת סופית. כלים אילו משתלבים כיום במפעלים ובתעשיות שונות ומאפשרים לשפר ולייעל את העבודה בצורה משמעותית.

שילוב של כלי Scheduler ביחד עם מערכות ה ERP וה MRP מאפשר לחברות לשפר את הביצועים ולנהל את תהליכי הייצור בצורה אופטימלית.

במאמר זה בחרתי להציג יישום של מערכת Scheduler בחברה גלובלית לייצור מזון. ביישום זה ובמאות יישומים דומים ניתן ללמוד על היתרונות הרבים של שילוב טכנולוגיות ניהול הייצור המתקדמות עם הטכנולוגיות המסורתיות הקיימות במרבית החברות הייצרניות.

 

יישום מערכת תכנון הייצור בחברת Palsgaard

חברת Palsgaard  הנה יצרנית מזון ואריזות למזון.www.palsgaard.com החברה מעסיקה כ 350 עובדים, הנהלת החברה ממוקמת בדנמרק. לחברה יש 12 מפעלים וחברות בנות בהולנד, מקסיקו ומלזיה.

Palsgaard היא כיום חברה בריאה וצומחת הנמצאת בגידול מתמיד, לכן הוחלט בחברה ליישם מערכת לתכנון ותזמון הייצור כדי לתמוך בגידול החברה.

יישום מערכת התכנון של ROB-EX Scheduler בחברת Palsgaard אפשר לנהל את תכנון הייצור באופן אופטימלי ושיפר את ניהול הייצור תוך שקיפות מלאה לתהליכי העבודה והייצור.

סקירה ויזואלית

יישום מערכת ROB-EX Scheduler גרם לביצוע העבודה ללא צורך בהדפסת דוחות וניהול קבצי אקסל. המידע זורם באופן רציף בין מערכת ה ERP למערכת התכנון וריצפת הייצור. הצגת נתוני הייצור וההזמנות באופן ויזואלי וברור.

"כיום יש לנו תמונה ויזואלית מלאה וטובה יותר של כל תהליכי הייצור, אנו רואים את הקשרים בין הזמנות הייצור ומבינים את ההשפעה של כל הזמנה על זמני האספקה של שאר ההזמנות.

בעבר הינו מנהלים כל הזמנה בנפרד, ללא יכולת אמתית להבין את יחסי הגומלים בין ההזמנות ואת ההשפעה של כל הזמנה על זמני היצור והאספקה בפועל,  כיום יש לנו תמונה ברורה במסך אחד " כך אומר Torben Dahl-Hansen מנהל שרשרת האספקה של Palsgaard  .

ROB-EX Scheduler מאפשר לעובדי Palsgaard לצפות בצורה ויזואלית על קיבולת הייצור של כל קו ייצור ומאפשר לתכנן את תיזמון ההזמנות בייצור באופן אופטימלי.

"למחלקת התפ"י שלנו יש יכולת טובה להבין כיצד כל תזמון ייצור של הזמנה חדשה ישפיע על זמני האספקה של שאר ההזמנות" אומר Torben Dahl-Hansen.

שיתוף המידע

"שיתוף המידע והידע העובר ומוצג במערכת הוא אחד מהיתרונות הגדולים של המערכת" לדברי Torben Dahl-Hansen, גם כאשר מדובר בעובד חדש בחברה שאינו בקיא בנתונים.

"כל הנתונים מאורגנים ומסודרים במערכת במסך אחד, לכל עובד יש גישה אל המידע ולהתקדמות הייצור, לכל עובד יש את היכולת לעדכן ולתרום לשיפור התהליכים בחברה" מוסיף Torben Dahl-Hansen.

פיתוח מתמיד

ב Palsgaard חשוב להמשיך ולפתח את מערכת התזמון ולהתאימה לאתגרים חדשים.

לאחרונה החלה התאמה של מערכת ROB-EX Scheduler ב Palsgaard לניהול והצגה ברורה של משך חיי המוצר של החומרים בתהליך הייצור, בעזרת פיתוח זה ניתן יהיה לצמצם את העצירות של קו הייצור ולהקטין את הפחת.

 

במאמר הבא אציג בפרוט כלים לחישוב אופטימלי של זמני Set-Up למכונות ייצור.

 

בברכה,

צור אמיתי

לפרטים נוספים

כל הזכויות שמורות ל ASC